Vijesti

Tezak poraz Buducnosti u Lukavcu,sanse za opstanak znatno umanjene

Posted on April 27, 2014 at 1:45 PM

U posljednjoj utakmici 24. kola Prve lige Federacije BiH, fudbaleri Radničkog iz Lukavca uspjeli su na Jošiku savladati Budućnost rezultatom 4:1.

Radnički je do  prednosti došao preko Čejvanovića, a vodstvo je ubrzo udvostručio Jusufović. U drugom poluvremenu Buducnost je uspjela smanjiti prednost preko Anela Husića koji postiže veoma lijep pogodak u 53. minuti, da bi pred sami kraj susreta Džanić i Junuzović postigli još dva pogotka za konačnih 4:1.

Ovim porazom Budućmost je došla u veoma tešku situaciju i slijedi grčevita borba za opstanak, obzirom na to da je potrebno da se poklope rezultati drugih ekipa pa čak i rezultati i iz  Premijer lige bit će veoma tesko sačuvat prvoligaški status. U narednom kolu naš tim dočekuje drugoplasiranu ekipu na tabeli Jedinstvo iz Bihaća kojem su bodovi potrebni u borbi za ulazak u Premijer ligu.